Environmentálny krúžok

Vedie: Mgr. GORNEKOVÁ Jana

Environmentálny krúžok 2013/2014

Environmentálny krúžok pracuje v našej ZŠ druhý rok. Cieľom je naučiť deti pozrieť sa na prírodu inými očami – ako na živú bytosť, ktorá tiež trpí a umiera. Učíme sa s deťmi ako prírodu a zvieratá chrániť, ako separovať odpad a hlavne budovať v nich zodpovednosť za svoje správanie a konanie. Krúžok navštevuje 12 – 14 žiakov prvého stupňa (12 zapísaných). Prevahu majú prváci a štvrtáci. Týmto počtom prispôsobujeme náš program a činnosti. Mladší žiaci pracujú s pracovnými listami podľa environmentálneho kalendára, ktorý nám pripomína významné dni v roku a využívajú aj aktuálne omaľovánky. Z nich si potom vytvárame pekné nástenky.

Najzaujímavejšou aktivitou nášho krúžku je práca s farebnými vrchnákmi (z PET fliaš), z ktorých predovšetkým štvrtáci – Nikodém Adamko, Sára Adamková, Vanda Huňadyová, Lukáš Merta, ale aj Katka Fecková (7.B) vytvorili už veľa krásnych obrázkov. Tie zdobia vstupnú chodbu a priestory nad skrinkami. Práce týchto žiakov ocenili nielen naši žiaci a učitelia, ale obdivujú ich aj všetci, ktorí vstúpia do areálu našej školy. Ďakujem všetkým žiakom z krúžku, ale aj tým, ktorí si občas pribalia do aktovky aj zopár farebných vrchnákov a tým nám pomôžu pri prezentácii nášho krúžku.

12 október 2013 | Mgr. Gorneková Jana

Galéria environmentálneho krúžku 2013/2014