Esteticko-dramatický krúžok

Vedie: Mgr. ADAMEČKOVÁ Anna

Esteticko-dramatický krúžok 2013/2014

V esteticko-dramatickom krúžku rozvíjame talentové schopnosti detí po stránke estetickej, pohybovo - dramatickej.

Dramatická výchova je zameraná na osobnostný a sociálny rozvoj dieťaťa prostredníctvom prvkov a postupov dramatického umenia. Využíva predovšetkým dramatickú improvizáciu, ktorá je založená na ľudskej schopnosti konať v navodených situáciách tak, akoby boli skutočné.

V dramatických hrách dostávajú deti príležitosť zažiť situácie, s ktorými sa môžu v živote skutočne stretnúť. Majú možnosť skúsiť si aj rolu niekoho iného a pozrieť sa na problém jeho očami. To im dovoľuje zažiť a pochopiť množstvo ľudských citov, myšlienok a názorov.

Dramatická výchova môže svojimi hernými postupmi v nižších ročníkoch pomôcť pri adaptácii dieťaťa na nové školské prostredie.

Úlohou krúžku je zároveň hravým spôsobom podchytiť detskú tanečnú prirodzenosť, hudobné cítenie, zmysel pre rytmus, pristorovú orientáciu a umožniť deťom zachovať radosť z pohybu.

Výsledky svojej práce, žiaci prezentujú svojimi vystúpeniami v rámci besiedok, na celoškolských akciách.

12 október 2014 | Mgr. Adamečková Anna

Galéria esteticko-dramatického krúžku 2013/2014