Folklórny krúžok

Vedie: Mgr. ADAMEČKOVÁ Anna, Mgr. DUDA Radoslav

Folklórny krúžok 2013/2014

Detský folklórny súbor Briezka vznikol v roku 1980. Jeho prvé krôčiky začínali pod vedením p. uč. Jozefa Sobotu. Jeho členovia sú deti navštevujúce našu ZŠ. Ich vek je od 6 do 15 rokov. Venujeme sa predovšetkým ľudovému spevu a tancu z oblasti Šariša. Tvorba programov je inšpirovaná bohatstvom folklórnych tradícií nášho regiónu. Od svojho počiatku sa zúčastňujeme vystúpení v rámci školy a regiónu. Veľká vďaka patrí riaditeľovi našej školy Mgr. Milošovi Sobotovi, ktorý nám vytvára podmienky k tomu, aby sme sa umelecky rozvíjali a tak mohli dôstojne reprezentovať našu školu na rôznych vystúpeniach. Súbor má za sebou už niekoľko desiatok vystúpení. Chceme rozdávať radosť všetkým, ktorí milujú ľudovú pieseň a tanec.

Detský folklórny súbor pracuje pod vedením pani učiteľky Anny Adamečkovej a pána učiteľa Radoslava Dudu, ktorý je zároveň aj korepetítorom a súbor hudobne doprevádza na vystúpeniach.

Podstata nášho detského folklórneho súboru je prostá. Dôstojne rozvíjať to najčistejšie ľudové umenie, chrániť, pestovať a šíriť to, čo sa nám zachovalo. Vštepiť do detských srdiečok úctu, lásku k ľudovej hudbe a tancu, aby raz sami dokázali šíriť to krásne posolstvo našich predkov.

12 október 2014 | Mgr. Adamečková Anna

Galéria folklórného krúžku 2013/2014