Historický krúžok

Vedie: Mgr. ŠEJIRMANOVÁ Božena

Historický krúžok

Má na našej škole už dlhoročnú tradíciu a pravidelne každý rok veľa záujemcov. Činnosť krúžku je pravidelne prezentovaná v školskom časopise. Členovia sú s činnosťou spokojní o čom svedčia ich vyjadrenia.

Na historický krúžok som sa prihlásil preto, lebo ma tento krúžok baví a máme veľa pekných exkurzii a veľa úžasných zážitkov. Chodíme na internet a hľadáme nejaké historické veci napr. hrady, zámky, a iné zaujímavosti. Chodíme tiež pozerať aj dokumentárne filmy . Je to proste vynikajúci krúžok. Všetky exkurzie sú zaujímavé. Napríklad minule sme boli vo vojenskom múzeu a tam sme videli veľa zaujímavých vecí a to zbrane oblečenie vojakov tanky prepravné vozy a veľa iných zaujímavostí. Dokonca sme tam pozerali aj film o 2.svetovej vojne.

Richard Osif 7. B

12 október 2013 | Mgr. Šejirmanová Anna

Historický krúžok - Banské múzeum Spišská N. Ves

Nová expozícia zo zbierok Slovenského technického múzea v novo sprístupnenom Multifunkčnom banícko-energetickom centre v Spišskej Novej Vsi.

Išli sme vlakom z Lipian do Kysaku a potom rýchlikom do Spišskej Novej Vsi. Výstava v múzeu bola veľmi zaujímavá. Vystavovali vynález Johanna Gutenberga, prvú tlačiareň. Boli tam aj banícke nástroje, napr. vozík na ktorom sa vozilo uhlie z bane, banícke oblečenia atď. Po prehliadke múzea sme mali prehliadku mesta a voľný čas na obed. Bola to exkurzia z Historického krúžku ktorý vedie Mgr. Šejirmanová.

Daniel Kovaľ 7.B

12 október 2013 | Mgr. Šejirmanová Anna

Historický krúžok - noc v škole

Noc v škole bola z piatka na sobotu a bola to akcia pre žiakov historického a novinárskeho krúžku, preto boli tam s nami p.u Šejirmanová a p.u Mertová.

Varili sme kapustnicu. Večer sme piekli koláče. Pozerali sme historické filmy. Zaujímavá bola aktivita s písaním neviditeľného písma. Noc v škole dopadla dobre, lebo väčšina vôbec nespala.

Juraj Semančík a Jozef Duda žiaci 7.B

21 marec 2014 | Mgr. Šejirmanová Anna

Historický krúžok - Múzeum voskových figurín

Ráno sme skoro vstávali, aby sme stihli vlak o 9.00 hod. do Košíc. Kráčali sme z vlakovej stanice do centra mesta kde sme zastali pri múzeu voskových figurín. Múzeum bolo hneď vedľa katedrály sv. Alžbety.

V múzeu bolo veľa známych voskových figurín. Po múzeu sme navštívili katedrálu sv. Alžbety a neskôr sme mali voľný čas v meste. Na koniec sme išli domov a každému sa exkurzia páčila.

C. Schumacher a T. Sobota žiaci 7.B

15 apríl 2014 | Mgr. Šejirmanová Anna