Krúžok detskej tvorivosti

Vedie: Mgr. SOBOTOVÁ Eva

Krúžok detskej tvorivosti 2013/2014

Aj tento rok sa žiaci prvého stupňa stretávali pravidelne každú stredu na Krúžku detskej tvorivosti. Činnosť krúžku je zameraná na uspokojenie záujmu detí z oblasti výtvarnej a pracovnej výchovy a na napĺňanie kľúčových kompetencií, ktoré majú za cieľ pripraviť žiaka na plnohodnotný osobný aj profesijný život.

Pri práci v krúžku sa môžu oboznámiť a vyskúšať si nové a netradičné techniky. Na stretnutiach sú spracovávané témy, ktoré sú pre hodiny výtvarnej a pracovnej výchovy veľmi náročné alebo časovo nevýhodné. Žiaci si môžu vyskúšať prácu s odpadovým materiálom, s papierom, textilom, prácu so syntetickým materiálom (škrobová technika), prácu s anilínovými farbami, mramorovacími farbami ... . Fyzická činnosť (tvorba výrobkov na rôzne burzy, ktoré spoločne organizujeme) sa tu strieda s duševnou činnosťou (nácvik programov pre starších spoluobčanov, na Vianočnú besiedku, k MDŽ a ku Dňu matiek).

Žiaci svoju prácu v krúžku môžu prezentovať na rôznych výstavkách na školských chodbách alebo v triede, na Vianočnej, Valentínskej, Veľkonočnej burze a burze pri príležitosti MDŽ a Dňa matiek, kedy robia darčeky pre všetky mamičky, babičky a tety, ktoré sa prídu pozrieť na pestré vystúpenia.

12 október 2013 | Mgr. Sobotová Eva

Galéria krúžku detskej tvorivosti 2013/2014