Mladý rybár - ochranár

Vedie: Mgr. BUJŇÁK Miroslav

Mladý rybár - ochranár 2013/2014

Cieľom záujmového útvaru je prostredníctvom záujmu o športový lov rýb podporovať a rozvíjať záujem detí a mládeže o športový rybolov, podporovať a rozvíjať ich záujem o biológiu, usmerňovať a pestovať v nich kladný vzťah k prírode a vychovávať z nich aktívnych ochrancov prírody. Pomáhať im vniknúť do podstaty javov a zákonitostí prírody, spoznávať možnosti zásahov človeka do prírodných procesov a hodnotiť ich z pohľadu pozitívnych i negatívnych dôsledkov, a tak ich učiť vnímať človeka ako súčasť prírodného celku.

V nadväznosti na vedomosti získané v škole viesť deti k rozširovaniu a zatrieďovaniu poznatkov o prírode, a ich využívaniu pri praktickom poznávaní vodného rastlinstva a živočíšstva, v ochranárskej činnosti ako aj pri praktickom rybolove. V neposlednom rade praktickou činnosťou pri práci v záujmovom útvare s rôznymi materiálmi a náradím viesť deti k osvojovaniu si pracovných zručností, spolužitiu v pracovnom kolektíve a svojpomoci.

Rybársky krúžok na škole začal svoju činnosť v roku 2009. Boli vypracované učebné osnovy a TVVP podľa ktorých sme postupovali na jednotlivých hodinách. Patríme pod organizáciu SRZ MO Sabinov. Za päť rokov činnosti získalo dosť žiakov členské preukazy a povolenia na rybolov za veľmi výhodné ceny. Vrcholom práce a snaženia bola účasť na „24 hodinovke na Rožkovanskych jazerách“. Začiatok je v sobotu o 12:00 hod. a koniec v nedeľu taktiež o 12:00 hod. Žiaci okrem rybačky zažijú aj atmosféru kempovania a spoznajú aj ďalších kamarátov. O bezpečnosť a stravovanie je výborne postarané. Samozrejme žiaci v doprovode rybárov nad 18 r. môžu vychutnávať romantiku rybárčenia na určených miestnych tokoch.

12 jún 2014 | Mgr. Bujňák Miroslav