Stolnotenisový krúžok

Vedie: Mgr. BUJŇÁK Miroslav

Stolnotenisový krúžok 2013/2014

Stolný tenis patrí medzi najrýchlejšie športové hry na svete, učí mať rýchly odhad hernej situácie a jej okamžité riešenie najvhodnejším herným spôsobom. Stolný tenis je individuálny šport. Poskytuje informácie o biologických, fyzických a sociálnych základoch zdravého životného štýlu. Žiak si v ňom rozvíja schopnosti a osvojuje vedomosti, zručnosti a návyky, ktoré sú súčasťou zdravého životného štýlu nielen počas školskej dochádzky, ale i v dospelosti. Osvojí si zručnosti a návyky na efektívne využitie voľného času v kontexte environmentálneho pôsobenia a zároveň vedomosti o zdravotnom účinku osvojených zručností a návykov.

Stolný tenis na našej škole má dlhodobú tradíciu. Keď sa obzrieme do histórie zisťujeme, že žiaci a žiačky ktorí reprezentovali našu školu získavali popredné umiestnenia v obvodovom kole, ale aj v okresnej stolnotenisovej lige. Pre tých, ktorí majú o tento šport záujem sú vytvorené pomerne dobré podmienky.

12 jún 2014 | Mgr. Bujňák Miroslav